LOGO-TMMOB-2

MİMARLAR ODASI BAKIRKÖY TEMSİLCİLİĞİ İLE İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ARASINDA STAJ PROTOKOLÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

by mimarbkoy

2022 yılı yaz stajı kapsamında, Mimarlar Odası Bakırköy Temsilciliği ile İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü arasında protokol düzenlenmiştir.

Protokol, T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü öğrencilerinin, zorunlu stajları kapsamında, Mimarlar Odası Bakırköy Temsilciliği tarafından oluşturulan atölyelere katılım sağlaması, atölyelerde yürütücülük yapacak akademisyen ve sektörde faaliyet gösteren mimarların yönlendirmeleri doğrultusunda, kamu yararını gözeten, alan araştırmaları, tasarım ve fikir üretim süreçlerini içeren çalışmalarının sağlanması için düzenlenmiştir. Öğrencilerin deneyim kazanması, eğitim öğretim yılında aldıkları teorik bilgilerin pekişmesi, uygulamayı tanımaları ve farklı meslek grupları ve branşlarının bir ekip olarak nasıl bir arada çalıştıklarını gözlemlemeleri hedeflenmiştir.

21.04.2022 tarihinde, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğünde, Mimarlar Odası Bakırköy Temsilciliği Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Fazlıoğlu ve İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal tarafından, temsilcilik yönetim kurulundan Abdürrahim Bayramoğlu ve Ayça Yazıcı ile çalışma arkadaşlarının ve mimarlık fakültesi dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, dekan yardımcısı Esra Bostancıoğlu, mimarlık fakültesi bölüm başkanı Esin Kasapoğlu ile akademisyen meslektaşların katılımıyla, protokol imzalanmıştır.

 

Diğer Yazılar